CZYM RÓŻNIMY SIĘ OD INNYCH?

Szkoła Pływania SPORT-Figielski słynie z wyjątkowo szybkiej nauki pływania, która dla przeciętnego człowieka po prostu graniczy z cudem! Nasi uczniowie zaczynając od zera często już po kilku lekcjach swobodnie przepływają cały basen, a wkrótce potem są w stanie zdać na kartę pływacką.

Chociaż nasze ceny za jedną lekcję nie należą do najniższych na rynku, jednak nauka u nas w sumie wychodzi taniej niż u innych instruktorów i trenerów, ponieważ okres nauki jest niebywale krótki. Nasi uczniowie nie chodzą miesiącami na zajęcia tylko po to, żeby godzinami „ćwiczyć pracę nóg” pływając z deską tam i z powrotem, nie robiąc postępów w pływaniu. Mieliśmy już osoby, które wcześniej uczyły się u innych instruktorów przez okres kilku lat i wciąż nie umiały pływać. U nas po kilku lekcjach robiły większe postępy niż w ciągu tych poprzednich kilku lat.

Dla nas nie jest problemem, CZY NAUCZYMY kogoś pływać, tylko JAK DŁUGO będzie to trwało, a ciężko pracujemy nad tym, aby trwało to jak najkrócej. 

JAK UCZYMY?

Nasi uczniowie szybko i bezstresowo uczą się jak ich ciało zachowuje się w wodzie i co zrobić, aby efektywnie przemieszczać się w tym obcym dla nas środowisku. Uczą się tzw. „czucia wody” oraz ćwiczą utrzymanie równowagi, która w wodzie jest tak samo ważna jak na lądzie. Te umiejętności pozwalają później na swobodne zachowanie w wodzie. Do nauki pływania praktycznie nie używamy sprzętów wypornościowych, które naszym zdaniem tylko przedłużają naukę, ponieważ opóźniają nabywanie umiejętności wyczuwania swojego ciała w wodzie. Według nas tylko niektóre ćwiczenia, np. dotyczące utrzymania równowagi w wodzie, można wykonywać z pomocą desek, piłek, czy makaronów. Niektóre ćwiczenia oddechowe również dla urozmaicenia mogą zawierać elementy wymagające np. deski. Niektórym osobom, szczególnie tym o ujemnej pływalności, proponujemy płetewki treningowe, aby dać im dodatkowy napęd, który przyspieszy ich naukę, do momentu, aż samodzielnie zaczną przemieszczać się w wodzie na tyle szybko, aby siła nośna była większa i ujemna pływalność przestała im przeszkadzać w pływaniu. 

JAK SZYBKIE POSTĘPY ROBIĄ NASI UCZNIOWIE?

Dzięki opisanym powyżej bezstresowym i szybkim metodom oswajania z wodą oraz indywidualnemu doborowi ćwiczeń, uzyskujemy u naszych uczniów bardzo szybkie postępy, co dotyczy również osób najbardziej „odpornych” na naukę pływania i najbardziej bojących się wody. Nasze metody pozwalają uczniom zaczynającym od zera na swobodne przepłynięcie jednym stylem  lub dwoma stylami całą długość basenu już po kilku zajęciach.

Należy również podkreślić, że osoby, które chcą nauczyć się doskonałej techniki wszystkich stylów pływackich, pływania sportowego wymagającego jeszcze dodatkowo umiejętności startów i nawrotów, czy osoby, które chcą zbudować wytrzymałość do pływania długodystansowego lub do triathlonu muszą na to poświęcić więcej czasu niż kilka lekcji. Te umiejętności oraz wytrzymałość buduje się przez wiele miesięcy regularnych treningów, w których nie można robić przerwy dłuższej niż dwa tygodnie. 


KTO MOŻE NAUCZYĆ SIĘ PŁYWAĆ W CIĄGU JEDNEGO DNIA?

Uczenie umiejętności pływania przez okres kilku tygodni przestało nam już wystarczać i postanowiliśmy poszukać nowych wyzwań i posunąć się jeszcze o krok dalej. Teraz proponujemy państwu ekspresową naukę pływania. W naszej szkole nie raz zdarzyło się, że osoby posiadające predyspozycje do pływania były w stanie nauczyć się pływać w ciągu jednego dnia (!!!), zaledwie po sześciu godzinach zajęć. Zajęcia w ramach jednodniowej ekspresowej nauki pływania najczęściej odbywają się w dwóch blokach po 3 godziny każdy z przerwą na odpoczynek. Okres testowania tej nowej metody uważamy za zakończony i czas, aby każda chętna osoba z predyspozycjami mogła z niej skorzystać. Musimy jednak od razu zaznaczyć, że nie każdy ma warunki anatomiczne i fizjologiczne pozwalające na tak szybką naukę pływania.

Osoba, która będzie w stanie nauczyć się pływać od zera w jeden dzień musi posiadać następujące cechy przyspieszające naukę:
- motywacja (przede wszystkim),
- pływalność,
- duża ruchomość stawów barkowych i skokowych,
- dobra koordynacja ruchowa,
- czucie wody.

Trener oceni te predyspozycje, czyli wrodzone cechy budowy i czynności ciała, na pierwszych trwających 55 minut zajęciach i poinformuje kandydata, ile w przybliżeniu zajmie mu nauka pływania. 

Oczywiście najpierw trener ustali z uczniem, jaki etap nauki pływania chce on osiągnąć. Ważne jest, aby trener wiedział z góry, jaki cel przyświeca osobie uczącej się pływać – czy chce zdawać na kartę pływacką, a może dąży do uzyskania żółtego czepka. Niektórzy chcą na przykład zrobić w wakacje kurs nurkowy na wyjeździe, do którego zostało niedużo czasu. Inni potrzebują umiejętności pływania, aby czuć się swobodnie uprawiając inne sporty wodne, a jeszcze inni chcą po prostu umieć swobodnie utrzymać się na wodzie, aby w razie zagrożenia życia np. w trakcie powodzi zwiększyć swoje szanse na przeżycie. Ile osób, tyle celów, a my pomagamy naszym uczniom je osiągać.

Zapraszamy na pierwsze 60-minutowe zajęcia, aby ocenić państwa wrodzone predyspozycje i możliwości, abyśmy mogli państwu powiedzieć, ile wam zajmie nauka pływania.

INFORMACJA I ZAPISY NA ZAJĘCIA

Zajęcia są prowadzone w trybie zajęć indywidualnych i odbywają się na pływalniach przy ul. Rokosowskiej 10, przy ul. Kasprzaka 1/3,  przy ul. Esperanto 5 oraz przy ul. Księcia Trojdena 2C.

Zajęcia mogą odbywać się na innej, wybranej przez Państwa pływalni w Warszawie po uprzednim uzgodnieniu terminu i ceny. Zobacz baseny w Warszawie.

Jeżeli chcesz zapisać się na zajęcia i zarezerwować termin zajęć, wyślij informację o treści: nazwisko, imię, dzień i godzina zajęć mailem na adres 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub SMS na numer 794 38 88 42. Sprawdź w PLANIE ZAJĘĆ dostępność trenera.
Obejrzyj galerię zdjęć z nauki pływania dla 
dorosłych i dla dzieci

CENNIK

Zapoznaj się z CENNIKIEM INDYWIDUALNEJ NAUKI PŁYWANIA
Cena za 1-dniową ekspresową naukę pływania - do indywidualnego uzgodnienia po odbyciu pierwszej 60-minutowej lekcji wstępnej. 
Płatność za każdą lekcję przed zajęciami na płycie basenu do rąk trenera. Cena obejmuje 1 lekcję z trenerem pływania, wejście trenera na basen oraz ubezpieczenie OC.

UWAGA! Cena za zajęcia NIE obejmuje kosztu wejścia na basen dla ucznia. Dlatego dla siebie lub dla dziecka należy wykupić bilet lub karnet na wejście. Informacja o biletach i karnetach: Pływalnia RokosowskaPływalnia KasprzakaPływalnia Esperanto i  Pływalnia Trojdena.

UWAGA! 24 godziny przed umówionymi zajęciami należy potwierdzić przyjście lub zgłosić rezygnację. W przypadku braku potwierdzenia przyjścia trener ma prawo zaproponować termin innemu uczniowi. Rezygnacja z udziału w umówionych wcześniej zajęciach na 24 godziny przed zajęciami jest bezpłatna. W przypadku potwierdzenia udziału w zajęciach uczeń jest zobowiązany do pokrycia kosztu zajęć, nawet w przypadku, gdy nie będzie w nich uczestniczył.

UWAGA! Zajęcia rozpoczynają się punktualnie o umówionej godzinie, w wodzie.